نظام مهندسی ساختمان میبد

Meybod Construction Engineering Organization

گزارش سفر یک روزه دکتر سالاری رئیس سازمان به شهرستان میبد و حضور در جلسه شورای سلامی شهر میبد

مهندسین ناظر همکار و همیار شهرداری اند
🔹رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار کرد:مهندسین ناظر همکار و همیار شهرداری هستند و گزارشات ناظرین به شهرداری کمک می کند تا نظارت و کنترل خود را بر ساخت و سازها آسانتر انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی میبد،مهدی سالاری در نشست شورای اسلامی شهر میبد گفت:برنامه ریزی صحیح و تصمیم گیری اصولی شورای شهر در آینده اثر مثبت خود را نشان خواهد داد و نباید نگاه کوتاه مدت به مسائل داشت.
وی با اشاره به تبادل اطلاعات بین نظام مهندسی و شهرداری تصریح کرد: هماهنگی بین شهرداری ،راه و شهرسازی و نظام مهندسی و برخورد یکسان باعث می شود مردم رضایت بیشتر داشته باشند.
سالاری با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی بر اساس قانون نظام مهندسی مصوب مجلس و 22 جلد مقررات ملی اداره می شود خاطر نشان کرد:ساختار و فرآیند نظام مهندسی ساختمان استان یزد متفاوت از گذشته است و باید آن را متفاوت از گذشته بپذیرید.
🔹حسینعلی فلاح رئیس شورای اسلامی شهر میبد ضمن خیر مقدم به دکتر سالاری و هیئت همراه گفت :با توجه به مشکلات و مسائل شهر تصمیم گیری و برنامه ریزی های شهری انجام شود و اولویت اول سازمان نظام مهندسی،نظارت قوی و مناسب بر ساختمانها باشد.
🔹شهردار میبد در این نشست با اشاره به فرهنگسازی و نقش موثر آن در صنعت ساخت و ساز اظهار کرد:خوشبختانه نظام مهندسی میبد اقدامات مناسبی را در این زمینه شروع نموده و شهرداری میبد نیز به اصل فرهنگسازی اعتقاد داشته و آماده هر گونه همکاری در این زمینه است.
 علیرضا نقوی افزود:از ناظرین انتظار می رود وظایف خود را به خوبی انجام داده و بر ساخت و ساز در شهر نظارت کامل داشته باشند همچنین سازمان نظام مهندسی ساختمان نظارت عالیه بر کار مهندسین را به صورت جدی دنبال کند.
🔹علی آزادمنش سخنگوی شورای اسلامی شهر میبد در این جلسه بیان کرد:مهندسین متناسب با تعرفه به مردم خدمات بدهند و در صورت ارائه خدمات مناسب نظارتی نگرانی تعرفه وجود نخواهد داشت.
🔹علیرضا آقایی عضو شورای اسلامی شهر میبد خواستار طراحی ساختمان متناسب با نیازهای روز خانواده ها شد و افزود: در طراحی ،نیازهای اعضای خانواده به صورت جامع سنجیده و برآورده شود که آمار بسیاری از اختلافات خانواده ها بر سر همین موضوع است.
🔹انسیه فلاح عضو شورای اسلامی شهر میبد عنوان کرد: بانوان در همه عرصه ها فعالیت چشمگیری دارند و در صورت وجود پتانسیل، پیشنهاد می شود کمیسیون بانوان در نظام مهندسی میبد تشکیل گردد.
🔹مجید زارعی عضو شورای اسلامی شهر با اشاره به مشوق هایی برای دریافت پروانه ساختمان بیان کرد:ده درصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانهای اسکلتی ،صددرصد تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانهای مذهبی ، صد درصد تخفیف زوج های جوان و نخبگان کشوری و زمینهای وقف خاص را شامل می شود.
وی افزود: جهت تشویق شهروندان به احیای بافت های میراث فرهنگی و بافت های فرسوده نوسازی و مقاوم سازی بناهای میراثی از صد درصد تخفیف و باسازی ساختمانهای فرسوده از پنجاه درصد تخفیف در عوارض صدور پروانه برخوردار خواهند شد.
🔹عضو شورای اسلامی شهر میبد اظهار کرد:متاسفانه طرح تفضیلی شهر میبد دارای مشکلات زیادی است و با توجه به حضور نماینده سازمان نظام مهندسی در کمیسیون ماده 5، درخواست همکاری و تاثیر گذاری سازمان در رفع این معضل را داریم.
هدایی با تاکید بر آسیب شناسی پرونده های کمیسیون ماده 100 تصریح کرد:نظام مهندسی برای بررسی تخلفات ساختمانی که در کمیسیون ماده 100 مطرح می شود اقدام نموده و موضوع را آسیب شناسی کند.
🔹رئیس نظام مهندسی میبد در این جلسه آمادگی خود را جهت بررسی کارشناسی پرونده های کمیسیون ماده 100 و  اقدامات لازم  در جهت رفع آسیب  شناسی  آن اعلام کرد.
مهندس صباغی با اشاره به مشکلات عمده ساخت و ساز درشهرستان میبد گفت: یکی از مشکلات عمده شهرستان میبد موضوع ساختمانهای دو نقشه ای می باشد که باید با همکاری نزدیک شهرداری و نظام مهندسی راهکارهای مناسب اندیشیده شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارتباط با نظام مهندسی ساختمان میبد

ارتباط مستقیم از طریق پیام کوتاه : 09218176390

ریاست : 32329002

روابط عمومی : 32329001
تلفن سازمان  : 5-32329001
پست الکترونیک :
Mh.sabbaghi@yahoo.com
آدرس : میبد ، بلوار مدرس .مجتمع اداری مادر.
دفتر نظام مهندسی میبد

عناوین خبری

عضویت در خبرنامه

نظرسنجی

    آیا از اطلاع رسانی و نحوه ارسال اخبار موجود در کانال مذکور رضایت دارید؟

آدرس : میبد ، بلوار مدرس .مجتمع اداری مادر.
دفتر نظام مهندسی میبد

ریاست : 32329002

روابط عمومی : 32329001
تلفن سازمان  : 5-32329001
پست الکترونیک :
Mh.sabbaghi@yahoo.com

تقویم

ش ی د س چ پ ج
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Template Design:Dima Group